13 грудня 2024 року у м. Київ відбувся всеукраїнський семінар для членів обласних штабів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), педагогічних працівників, відповідальних за національно-патріотичне виховання в обласних закладах позашкільної освіти, організаторами якого виступили. Захід відбувся з нагоди 15-ої річниці від часу проведення першого всеукраїнського етапу гри «Джура». Участь в семінарі взяли 70 учасників з усієї України. Делегацію Луганської області представляли Сагіна Наталія, начальник відділу дошкільної, інклюзивної та загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Сідєльнікова Тетяна, директор Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства та активний учасник гри Донченко Володимир, керівник рою, заступник директора з навчально-виховної роботи Ліцею «Інітіум» міста Сєвєродонецька.
Під час відкриття присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих в боротьбі за Україну. Учасників семінару привітали організатори заходу: Олена Тяпка, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, Наталія Савченко в.о. директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Олег Медуниця, Голова Фонду оборони України, член Наглядової ради МБУ «Центру Національного Відродження».
Під час роботи дискусійної панелі на тему ««Напрямні і пріоритети розвитку «Джури» у стратегічному вимірі» виступив народний депутат Василь Мокан, який розкрив важливу роль гри «Джура» у процесі реалізації політики утвердження української національної ідентичності. Головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Олена Тяпка підкреслила, що Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є комплексною системою формування цінностей у дітей та молоді. Начальник відділу Міністерства молоді та спорту України Оля Потєхіна, довела до відома присутніх, що джерелом фінансових можливостей гри є «Державна цільова соціальна програма з утвердження української національної і громадянської ідентичності на період до 2028 року» і необхідно використовувати цей ресурс.
Питання діяльності штабів усіх рівнів як основного чинника формування і проведення політики розвитку гри «Джура» освітив Володимир Людоговський, заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.
Важливе питання здійснення державою початкової військової підготовки в системі освіти підняв директор Громадської спільноти «Всеукраїнське об’єднання військово-патріотичних організацій» Юрій Пустовій, який зазначив, що не достатньо прикладається зусилля з підготовки майбутніх захисників, особливо з питань орієнтування на місцевості, топографії, елементарних знань з математики фізики.
Друга половина семінару була присвячена обміну успішними практиками організації та проведення заходів у рамках гри «Джура».
За підсумками семінару організатори Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у Луганській області врахують рекомендації, що прийняті на семінарі у своїй подальшій роботі під час проведення ІІ (обласного) етапу гри «Сокіл» («Джура») та приділять особливу увагу питанням орієнтування на місцевості, топографії, надання долікарської допомоги тощо.