За запрошенням Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса на навчання до Литви 6 жовтня 2016 року відправлено 5 дітей з Луганської області. Всі вони діти бійців АТО та переселенці: Іванов Микола, Куцепаленко Дар’я, Ронжин Іван, Стоянова Єва, Яцун Володимир – учні 8 класів, які навчаються в школах м. Сєвєродонецька та Старобільська.
Діти виїхали у супроводі вчителя української мови – Анни Юріївни Турковської, яка навчатиме їх у Литві.
Відповідно до програми уряду Литви, українські учні будуть навчатися протягом 2016/2017 навчального року за шкільною програмою, яку було спеціально розроблено для успішної адаптації учнів у нових умовах навчання.
![image-0-02-05-222bdda63c03c18eb8aedb8c7e9b8a7b6d4991bf270323c65ade0977ab77454b-v](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2016/10/image-0-02-05-222bdda63c03c18eb8aedb8c7e9b8a7b6d4991bf270323c65ade0977ab77454b-V.jpg)
Литовська сторона бере на себе повне утримання учнів та їх супроводжуючої особи-вчителя: проживання, медичне страхування, навчання та навчальні засоби, харчування, допомога психолога, добові та ін.
Окрім школярів з Луганщини, навчатися у Литовській республіці будуть 10 дітей з Дніпропетровської області.