У м. Київ 17–19 березня 2016 року відбулася головна подія освітньої галузі України – Сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти».
На виставці, організатором якої є Компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, традиційно представляють здобутки вищі навчальні заклади та наукові установи; закордонні навчальні заклади, міжнародні освітні агенції, представництва; вищі навчальні заклади післядипломної освіти, обласні й міські управління (департаменти) освітою, професійно-технічні заклади освіти, загальноосвітні, дошкільні та позашкільні навчальні заклади.
Свої здобутки педагогічна спільнота Луганщини представила на виставковому стенді «Інноваційно-освітній простір регіону», який викликав великий інтерес у відвідувачів. Підтримати та привітати учасників виставки прийшла Ольга Лішик, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації.
Результатом участі педагогів у конкурсі з тематичних номінацій, який було проведено в межах заходу, стало отримання почесних нагород.
![DSC_0579+](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0579-e1458565385169.jpg)
![DSC_0510+](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0510-e1458565421703.jpg)
У номінації «Інноваційні форми розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у закладах освіти» було нагороджено Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (золота медаль); комунальний заклад «Навчально-виховний комплекс школа І–ІІ ступенів – ліцей «Гарант»Лисичанської міської ради» (золота медаль); комунальний заклад «Рубіжанський навчально-реабілітаційний центр «Кришталик» (срібна медаль).
У номінації «Психосоціальна підтримка дітей і молоді, що знаходяться в складних життєвих обставинах» золоту медаль здобула Золотівська багатопрофільна гімназія Попаснянської районної ради.
У номінації «Інновації закладів освіти в роботі з молоддю в позанавчальний час» були відмічені такі навчальні заклади: Лисичанський багатопрофільний ліцей Лисичанської міської ради (золота медаль); комунальна установа «Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» (золота медаль); Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей Сєверодонецької міської ради (золота медаль); Борівський навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) Сєвєродонецької міської ради (бронзова медаль).
У номінації «Використання комплексу сучасних засобів ІКТ, програм і рішень для підвищення якості освіти» відмічено Лисичанську багатопрофільну гімназію Лисичанської міської ради (золота медаль) та Біловодську загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів (бронзова медаль).
У програмі виставки були передбачені науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, у яких представники луганської делегації взяли активну участь. Досвід Луганського ОІППО та навчальних закладів регіону було представлено на круглому столі «Партнерство – ресурс інноваційного розвитку навчального закладу» та семінарі «Культурно-освітній простір – місце діалогу та взаєморозуміння». Сертифікати учасників отримали науково-педагогічні та педагогічні працівники кафедр інституту та представники закладів освіти області: Олена Тарасенко, директор комунальної установи «Рубіжанський міський Центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»; Ірина Горобинська, директор середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 5 міста Сєвєродонецька;Світлана Боровкова, директор КЗ «НВК школа І–ІІ ступенів – ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради».
![DSC_0531+](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0531-e1458565784216.jpg)
![DSC_0486+](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0486-e1458565979444.jpg)
Цього року на виставці вперше відкрився Фестиваль презентацій творчих досягнень експериментальних навчальних закладів України, який став майданчиком для обміну досвідом, професійного спілкування та обговорення інновацій. Дослідно-експериментальна робота навчальних закладів Всеукраїнського та регіонального рівнів на Фестивалі була представлена педагогами за темами:
‑ «Хмарні сервіси в освіті» – Ольга Касатова, заступник директора з НВР КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І–ІІІ ступенів № 8 Лисичанської міської ради»;
‑ «Формування медіакультури особистості засобами практичної медіаосвіти» – Олена Колб, заступник директора з НВР КЗ «Навчально-виховний комплекс школа І–ІІ ступенів – ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради»;
‑ «Педагогічні умови формування екологічної свідомості школярів» – Лариса Піскова, директор Рубіжанської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 8 Рубіжанської міської ради;
‑ «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів» – Олена Задирака, практичний психолог, викладач медіакультури Лисичанської багатопрофільної гімназії Лисичанської міської ради;
‑ «Освіта для демократичного громадянства» – Наталія Бутенко, директор Лисичанського багатопрофільного ліцею Лисичанської міської ради;
‑ «Сучасні умови розвитку здоров’язбережувального середовища в навчально-виховному просторі школи» – Вікторія Ткачук, заступник директора Рубіжанської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 10 Рубіжанської міської ради.
Результати експериментальних пошуків освітян Луганщини відзначено Сертифікатами та Почесним званням «Лідер сучасної освіти» за презентацію науково-освітніх досягнень на Фестивалі та впровадження інновацій у освітню практику
Успішний виступ на Сьомій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» уможливився завдяки наполегливій праці та самовідданості освітян Луганщини. Вітаємо учасників виставки та бажаємо їм професійних успіхів!