Вступники, які проживають на тимчасово окупованих територіях та в населених пунктах, віднесених до територій ведення активних бойових дій, можуть скористатися особливими умовами прийому до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти України з можливістю вступати в межах встановлених квот (квота-2) відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році та наказу МОН від 01.03.2021 № 271 (зі змінами).
За квотою-2 можуть вступати заявники, місце проживання яких задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованих територіях або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій, і які перебувають на них або здійснили внутрішнє переміщення з них у 2025 році.
Насамперед таким вступникам необхідно обрати заклад освіти. Після цього звернутися до освітнього центру «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» при тому закладі вищої або фахової передвищої освіти, до якого планується вступ. Центри працюють з 1 червня до 30 вересня, контакти усіх освітніх центрів, що працюватимуть в Україні у 2025 році, можна знайти за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1y3545d6RJH6g09-gaYWKsdUI0XWNQyYv.
Для зручності подаємо окремо контакти освітніх центрів, створених на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти Луганської області (посилання).
Звернення вступника зареєструють, зафіксують його дані, бажану спеціальність вступу. На основі цієї інформації заповнюється спеціальна форма, для якої вступник надає копії своїх освітніх документів (за наявності). Після цього в освітньому центрі оформлюють декларацію для проведення державної підсумкової атестації.
Абітурієнт з ТОТ має:
скласти два іспити державної підсумкової атестації: українська мова та історія України в уповноваженому закладі загальної середньої освіти за направленням освітнього центру;
отримати в уповноваженому закладі загальної середньої освіти тимчасову довідку (протягом трьох місяців має бути замінено на документ про освіту державного зразка);
скласти іспит з математики та предмету за вибором (співбесіду) та/або творчий конкурс у закладі вищої/фахової передвищої освіти (залежить від спеціальності);
вступники до закладів фахової передвищої освіти складають вступне випробування – оцінювання підготовленості вступника, що проводиться у формі вступного іспиту, співбесіди чи конкурсу творчих та/або фізичних здібностей.
Подати документи та пройти оцінювання можна особисто або дистанційно.
Повний перелік необхідних для подання документів можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням: https://www.osvita-tot.com/.
Звертаємо увагу, що під час вступу заклади освіти зберігають конфіденційність про своїх абітурієнтів, що важливо для безпеки людей в окупації.