27 листопада 2024 року для закоханих у фізику науковців, студентів, вчителів та учнів проведено телеміст у формі вебінару «Кільце – володар прискорених протонів», який з’єднав НЦ «Мала академія наук України» (Київ), Європейський Центр ядерних досліджень (CERN, Женева), Всеукраїнський Клуб почесних послів науки ЦЕРН в Україні (Київ) та комунальний заклад «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».
У заході взяли участь понад 150 здобувачів освіти та педагогів не тільки з Луганської області, а з усієї країни.
Зі словами привітання до учасників телемосту «ЦЕРН – МАН – Луганська область» звернулася виконуюча обов’язки директора Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Тетяна Поскрякова. «Незважаючи на такі буремні і тяжкі часи для України, наука не стоїть на місці, вона розвивається. І дуже важливо, що попри відключення світла, сирени і обстріли ми зібрались для того, щоб, можливо, втілити у життя чиюсь мрію. Приємно зазначити, що двоє викладачів і один випускник Луганської МАН мали можливість відвідати Женеву і поділитись своїми враженнями, дати надію іншим на те, що мрії здійснюються. От і сьогодні у нас з вами є можливість, хоч і віртуально, побувати у провідному дослідницькому центрі ядерних досліджень, якому 1 жовтня 2024 року виповнилось 70 років. Наука за будь-яких умов продовжує розвиватись, і ми є причетними до цього. Луганська область є, була і буде флагманом у вихованні наукової еліти нації», – зазначила пані Тетяна.
Модераторами телемосту виступили: Олександр Юров, Ph.D., провідний фахівець Національного Центру «Мала академія наук України», голова Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні та Юлія Буділова, завідувачка відділу організаційно-масового комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».
Спікери проєкту Денис Тимошин, Ph.D., науковець Карлового університету (м. Прага, Чехія), учасник експерименту ЦЕРН на Великому Адронному Колайдері, та Ліна Бондаренко, випускниця Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», кандидатка педагогічних наук, учасниця перших Міжнародних тижнів вчителів у ЦЕРН 2017 року, почесний посол ЦЕРН в Україні, розповіли учасникам телемосту про позитронний Колайдер та Великий Адронний Колайдер, їхні головні характеристики, технології та засоби щодо стабільної роботи, про вчених, які беруть участь у міжнародних експериментах ЦЕРН.
Дякуємо організаторам телемосту за неймовірний досвід – доторкнутися до майбутнього, відвідати осередок ЦЕРН завдяки новітнім технологіям і передовим фахівцям в даній галузі. Нехай цей захід стане важливим поштовхом у майбутніх дослідженнях юних науковців! Разом переможемо!