Щороку 22 травня Україна вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка в особливий спосіб – відзначає день його перепоховання на Чернечій горі у Каневі. Ця подія 1861 року стала символом повернення Кобзаря на рідну землю, у серце України, яку він так щиро любив і оспівував.
“Там, над Дніпром: повернення додому” – під такою назвою 22 травня був проведений виховний онлайн-захід у Сєвєродонецькому фаховому коледжі культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва. Цей проєкт — це не лише мистецька подія, а й глибоке осмислення Шевченкового слова, його пророчого бачення ідей національного єднання, які сьогодні як ніколи актуальні.
Захід, ініційований студентською радою коледжу та проведений у рамках роботи динамічного освітнього осередку (локації) «Університет музичної культури» Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Луганської області, мав на меті поглибити знання про історію перепоховання великого поета та художника, його неоціненний внесок у становлення української національної свідомості та зібрав більше 100 учасників – учнів, студентів та викладачів з різних регіонів України.
Присутні дізналися про обставини перепоховання, перевезення праху, символічне значення Чернечої гори як місця вічного спокою Кобзаря. Виховний захід став своєрідним діалогом поколінь з великим митцем, свідченням того, що його слово живе в серцях молодих українців.
Запрошені гості – методист Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Луганської області Лариса Кадацька, в. о. начальника відділу професійної (професійно-технічної) освіти та координації закладів вищої освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Козорєзов, в. о. начальника управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Людмила Румега висловили слова вдячності організаторам за професійно проведений мистецько-патріотичний захід.