ЮНІ ЛУГАНЧАНИ – УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КРАЄЗНАВЧИХ КОНФЕРЕНЦІЙ



В листопаді 2024 року відбулися Всеукраїнські краєзнавчі конференції, в яких взяли участь 11 юних луганчан дослідників-пошуковців, 4 з них – студенти Старобільського та Брянківського фахових коледжей Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, релокованих на Полтавщину.

7-9 листопада 2024 року в режимі онлайн відбулась ХV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Організована Миколаївським обласним центром національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді, спільно з Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та за підтримки Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації, ця конференція стала платформою для зібрання найталановитіших молодих дослідників-краєзнавців.

На заочний етап конференцій надійшло понад 320 статей здобувачів освіти закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти із 22 областей України та м. Києва. До участі в очному етапі оргкомітет запросив 156 юних краєзнавців із різних куточків України.

7 учасників, представників Луганської області, працювали в різних секціях відповідно до тематики заходу. Найбільше учасників було представлено в секції «Історичне краєзнавство», а саме: учень Гімназії № 3 міста Рубіжного Луганської області, студентка ВСП «Старобільський фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, студенти Відокремленого структурного підрозділу «Брянківський фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». В секції «Географічне краєзнавство» представили свої краєзнавчо-дослідницькі роботи учениця Лисичанської гімназії №18 Сіверськодонецького району Луганської області, та студент Відокремленого структурного підрозділу «Брянківський фаховий коледж Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». Цікавою була робота у секції «Етнографічне краєзнавство» учениці Лисичанського ліцею №27 Сіверськодонецького району Луганської області. Кожна секція Конференції була справжньою платформою для обміну досвідом, знаннями та ідеями.

З 22 по 24 листопада 2024 року відбулася Відкрита обласна історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» в межах ХVІІ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» у дистанційному режимі. Організаторами заходу є Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації. На заочний етап надійшло матеріали від 217 учасників. Оргкомітетом відібрано та запрошено до участі в очному етапі 192 учасника з 22 областей України і 8 з Грузії, 1 з Франції, 1 з Люксембургу.

У секції «Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.» взяли участь: учень Морозівського ліцею Міловської селищної ради Луганської області з роботою «Печери Сватівщини» та учениця Білокуракинського ліцею Білокуракинської селищної ради Луганської області з роботою «Виникнення села Павлівка Сватівського (Білокуракинського) району Луганської області», за яку отримала Диплом ІІІ ступеня.

У секції «Війна в Україні 2014-2024 років очима молоді» свою дослідницьку роботу «Наші в строю. Від стягів до зброї» представив учень Лисичанського ліцею №28 «Гарант» Сіверськодонецького району Луганської області.

Дипломом ІІІ ступеня відзначена учениця Білолуцького ліцею Білолуцької селищної ради Луганської області, яка представила свою роботу «Історія рідного закладу освіти Білолуцького ліцею – одна із сторінок історії мого рідного краю» в секції «Культурно-освітні процеси в регіонах».

В умовах війни юні дослідники продемонстрували, що знання рідної культури, природи та історії є частиною національного спротиву. Виступи учасників у кожній секції підтвердили, що молодь України — це нове покоління захисників своєї землі, готових зберігати і популяризувати надбання рідного краю.

За результатами Всеукраїнських історико-краєзнавчих конференцій будуть видані збірки тез учасників, куди увійдуть доповіді луганчан.

Вітаємо учасників Всеукраїнських конференцій з успішними виступами та пишаємось плідною роботою їх керівників!