1 березня о 9:00 відбудеться прес-брифінг на тему: «Вступна кампанія 2019 та відкриття регіональної гарячої лінії з питань освіти для мешканців непідконтрольних Уряду України територій та територій уздовж «лінії розмежування» у Луганській області».
Місце проведення: м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 59 СНУ ім. Даля, 2 поверх
Організатори: ГО «Фонд «Відкрита політика», Луганська обласна державна адміністрація.
Спікери:
Ольга ЛІШИК – заступник голови Луганської ОДА.
Юрій СТЕЦЮК – директор департаменту освіти і науки Луганської ОДА.
Світлана КРЕТОВИЧ – в. о. директора департаменту вищої освіти, завідувач сектору переміщених ВНЗ Міністерства освіти і науки України.
Ірина ЦИМБАЛ – директор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ЛОІППО).
Ірина ЗАГОРОДНЯ – експерт ГО «Фонд «Відкрита політика».
Консультанти “гарячої лінії”.
Під час брифінгу будуть анонсовані номери регіональної “гарячої лінії” з питань освіти, які з 11 березня запрацюють для всіх мешканців Луганщини, незалежно по яку сторону “лінії розмежування” вони проживають.
У Фонді «Відкрита політика» уже четвертий рік за підтримки ЮНІСЕФ та USAID працює «гаряча лінія» з питань освіти для дітей, молоді з НПУТ, вздовж «лінії розмежування» (під час вступної кампанії разом з МОН). У 2018 році «гаряча лінія» Фонду «Відкрита політика» прийняла майже на 5 тисяч дзвінків більше ніж торік. А отже, більше абітурієнтів з непідконтрольних територій Донецької області змогли дізнатись про умови вступу до університетів та коледжів на території України. За 2018 рік було прийнято 13 290 дзвінків. З них 1872 із непідконтрольних уряду України територій. Донбас – 1 417, Крим – 455 дзвінків.
Телефон «гарячої лінії» у головному контакт-центрі Фонду – 0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО! Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA) Телефони працюють у робочі дні у робочі дні з 9:00 до 18:00.
Презентуємо номери регіональної “гарячої лінії” з питань освіти, які працюватимуть у Сєвєродонецьку з 11 березня:
Це безкоштовний номер – 0 800 504 511,
Також працюють мобільні номери: +38 099 345 20 76, +38 097 983 65 31;
Що особливо важливо для зв’язку з жителями непідконтрольних територій – номер +38 050 5505411 доступний у месенджерах Viber/Telegram/WhatsApp.
Щоб донести важливу інформацію до вступників, Фонд «Відкрита політика» впродовж 4 років проводить активну інформаційну кампанію, основний меседж якої – «Освіта – доступна кожному!». Понад 2 млн. мешканців України, в т. ч. з непідконтрольних уряду України територій охоплено інформаційною кампанією Фонду в 2018 році через листівки, постери, дорожні карти, відеоролики про можливості для дітей, молоді зі Сходу України вступити до українських університетів, ПТНЗ, в Освітніх Центрах «Донбас-Україна», «Крим-Україна», на всіх КПВВ Донецької, Луганської областей, у потягах, вагонах Інтерсіті, у центрах зайнятості, пенсійних фондах тощо.
Презентуємо нову інформаційну продукцію, створену Фондом за сприяння МОН за підтримки USAID.
- Анімаційний ролик «Спрощена процедура вступу 2019 для абітурієнтів з НПУТ, лінії розмежування»: https://www.youtube.com/watch?v=77qt-pOalO0
- Постери, листівки та банер «Вступна кампанія-2019 для абітурієнтів зі сходу України»;
- Перелік Освітніх Центрів «Донбас-Україна»;
- Дорожня карта для абітурієнта «Спрощена процедура вступу: 4 кроки»
Фонд «Відкрита політика» оновив сайт dostupnaosvita.com.ua, створений у 2015 р. У більш доступній та сучасній формі викладена уся необхідна інформація для школярів з непідконтрольних територій по екстернату та дистанційній освіті, а також для абітурієнтів по умовам вступу до українських вишів. Важливо, що тепер сайт «Доступна освіта» адаптований для людей з вадами зору.
У лютому 2019 Фонд «Відкрита політика» провів два тренінги для освітян на тему «Інформаційна кампанія закладів освіти для молоді з непідконтрольних Уряду України територій та територій уздовж лінії розмежування». У навчанні на базі Міжнародної зеленої школи ім. Клима Чурюмова у с. Космач Івано-Франківської області взяли участь 46 представників Донеччини та Луганщини зі шкіл, університетів, коледжів, управлінь освіти, Інститутів післядипломної педагогічної освіти, Освітніх Центрів «Донбас-Україна». Учасники вчились розробляти медіа-плани, на практиці освоювали різновиди медіапродуктів. Також тренінг передбачав заходи із формування команди, психологічно-соціальної реабілітації та руйнування стереотипів між освітянами різних регіонів. Тому учасники разом із вчителями місцевих шкіл ОТГ Космач додатково танцювали з троїстими музиками, куштували гуцульські страви, веселились, танцюючи навколо ватри. Розвиток контактів між людьми з різних регіонів розбудовує мости миру.
Також під час брифінга будуть озвучені основні дати і специфіка вступної кампанії-2019 від Міністерства освіти і науки України.
Даний захід організовує ГО «Фонд «Відкрита політика» в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Луганською ОДА за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).