З 16 по 18 травня 2018 року в місті Луцьку відбувся Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості, присвячений 100-річчю позашкільної освіти України, який зібрав педагогів позашкільної освіти з усіх куточків України. На Фестиваль прибули делегації освітян разом з начальниками управлінь освіти з різних куточків України, а також долучилися і позашкільники з Білорусі. Головували на святі начальник відділу позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України Алла Середницька, директори Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий, Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Вербицький.
Луганську область представляли директор комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» Бардаш Олена Юріївна і директор Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму та краєзнавства Сідельникова Тетяна Василівна.
Широка програма заходу розпочалася дитячим патріотичним флеш-мобом на Театральному майдані міста Луцька. У Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка відбулося урочисте відкриття заходу. З привітальним словом до учасників Фестивалю звернулися заступник голови обласної ради Роман Карпюк та начальник відділу позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України Алла Середницька. Продовжив урочисте відкриття гала-концентр кращих дитячих колективів закладів освіти Волинської області «Дивосвіт дитячих талантів». Учасники Фестивалю мали можливість відвідати експозону «Позашкілля України», підготовлену обласними позашкільними закладами за різними напрямками: туристсько-краєзнавчим, художньо-естетичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним та еколого-натуралістичним.
Дослідницько-експериментальний напрям був представлений територіальними відділеннями Малої академії наук з різних куточків України – Дніпропетровської, Волинської, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської, Харківської та Хмельницької областей.
Туристсько-краєзнавчий напрям представляли Волинський, Житомирський, Закарпатський, Івано-Франківський, Кіровоградський, Луганський, Миколаївський, Полтавський, Рівненський, Тернопільський, Харківський заклади туризму і краєзнавства.
Другий день Фестивалю проходив у Центральному парку Луцька. Зранку кожен з позашкільних закладів Волині демонстрував творчі здобутки своїх вихованців. Учасники Фестивалю, гості та лучани мали змогу відвідати містечка з напрямків позашкільної освіти. Відбулися майстер-класи з видів туризму, де кожен зміг спробувати себе на туристській «Смузі перешкод», подолати водну дистанцію на байдарках чи перевірити свої знання з орієнтування на місцевості, майстер-класи художньої самодіяльності, квести, а також конкурс-огляд духових оркестрів. Наукове містечко Малої академії наук дивувало гостей розмаїттям цікавих дослідів з фізики, хімії та матеріалознавства. Слухачі Волинської малої академії наук проводили охочим експрес-оцінку рівня фізичного здоров’я, майстер-клас з лялькотерапії. Юні техніки та програмісти презентували власні розробки – ігрові комп’ютерні програми з розвитку логічного мислення, озвучення інформаційних таблиць, керовані роботи, квадрокоптер.
Друга половина дня продовжилась у форматі дискусійної панелі. Учасники заходу обговорили сучасні тренди розвитку позашкілля України, окреслили основні завдання та проблеми. Також були відзначені нагородами кращі педагоги-позашкільники. Передані нагороди і позашкільникам Луганщини.
Для гостей Волині була запропонована і екскурсійна програма – відвідання Луцького замку та унікального музею Волинської ікони.
Фестиваль вразив різноманіттям заходів, талантів, творчих ідей і об’єднав позашкільників України у спільній меті – творити майбутнє України!