17 грудня 2019 року в рамках реалізації проекту «Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти» делегацію освітян Львівщини гостинно привітали заклади освіти Попаснянського районуДиректорка Попаснянська загальноосвітня школа I-III ступенів № 21 Устенко Марина провела для гостей екскурсію школою, познайомила зі шкільним життям. Гостей запросили до святкової зали, де їх привітали учні школи та вчителі. Діти разом з вчителями заспівали гімн школи, закружляли гостей в запальних українських танках. Після урочистостей гостям запропонували перейти до тематичних локацій для участі у майстер-класах. Цікаво та пізнавально для учнів 5-го класу й почесних гостей вчителі Сідоренко Олена та Кишиченко Дмитро провели етнокультурологічний майстер-клас з виготовлення родинних оберегів. На цьому заході усі присутні мали змогу власноруч створити народні обереги українців, а також предмети народно-ужиткової творчості та аплікації. На згадку гостям-вчителям зі Львівщини діти подарували декоративні символи-обереги, які нагадуватимуть їм про теплий прийом.

У 1-А класі гостей зустрічали діти у ранковому колі, де згадали зимові свята та провели гру «Уяви себе Святим Миколаєм», читали вірші, заспівали пісню, потім разом із батьками в групах виготовляли різдвяні поробки.

Учасники делегації зі Львівщини завітали й на майстер-клас до 2 класу. Діти дізналися про традиції святкування свята Миколая в українській родині, створили лепбук на тему: «Зимові свята». Класний керівник 2 класу Садовнича Олена продемонструвала сучасні методи та прийоми навчання учнів в умовах Нової української школи. Гостям та батькам учнів запропонували відволіктися від повсякденних клопотів і власноруч виготовити чудових янголів. Учасники заходу мали велике натхнення та бажання, тому всі обереги вийшли напрочуд гарними та креативними. Чудовими помічниками на святі були батьки учнів – справжні партнери. Несподіваним дивом стала присутність на майстер-класі чудових Янголят, які бажали гостям благополуччя в родинах, щастя, здоров’я, а головне – миру!

Також делегація відвідала Опорний навчальний заклад «Попаснянська ЗОШ № 1» – «школу вікнами на війну». Директор закладу Шулік Віктор провів оглядову екскурсію будівлею закладу, яка має особливі мурали французького художника Жульєна Маллана. Заклад проводить дієву роботу з питань національно-патріотичного виховання учнів та молоді, має свій театр, танцювальний колектив, є переможцями багатьох конкурсів та проектів. Освітяни Львівщини долучилися до національно-патріотичної акції «22 стрічки для Перемоги», яка була започаткована колективом закладу та мали можливість нав’язати свої стрічки на захисну сітку для наших захисників. Захисна сітка була урочисто передана бійцям батальйону ім. Кульчицького та бійцям Національної Гвардії України, які приїхали з подарунками привітати дітей закладу зі святом Святого Миколая. Вчитель «Захисту Вітчизни» Анатолій Береславський познайомив колег із узеєм експонатами якого є сучасне озброєння, використане ворогом, під час збройного конфлікту…

У відповідь на гостинну зустріч  побажали школярам та всій Попаснянщини миру, злагоди, процвітання.

Цього ж дня Луганщина гостинно проводжала делегацію зі Львівщини. На спогади від зустрічі гості записані із враження та побажання від побаченого на Луганщині та щирі побажання!