20-21 листопада 2015 року в загальноосвітніх навчальних закладах Білокуракинського району вшанували День Гідності та СвободиDSC01583Як зазначив Петро Порошенко, глава нашої держави:  «Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності.

Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість та непереборне прагнення свободи».

Зараз наше юне покоління виховується не лише на прикладах патріотизму в роки Другої Світової війни, а є свідком героїчних вчинків наших патріотів на вогненних рубежах зони АТО. З метою вшанування річниці історичних подій в Україні в школах було здійснено ряд заходів:

  • тематичні лінійки під гаслом «Україна пам’ятає та шанує героїв», «Живи Україно, живи для краси!», «Єдність і свобода – настанова для нащадків»;
  • години спілкування «21 листопада – День Гідності та Свободи», «Що для мене гідність і свобода», «Переведи себе через Майдан»;
  • виставки дитячих малюнків «Помолимось за Україну», «Герої не вмирають», «Мирною хай буде земля»;
  • уроки – презентації для старшокласників «Їх героїзм шанує народ», «На вогненних рубежах», «Долі дітей, опалених війною»;
  • перегляд документальних фільмів: «Брати по зброї», «Рейд» про українських десантників, що захищали Донбас, «Міни» про курйози на війні, «Військові медики АТО», «Повернутися додому…» про волонтерство та інші.

Важливу волонтерську акцію 23 листопада 2015 року провела Нещеретівська ЗОШ І-ІІІ ст. – благодійну ярмарку на підтримку постраждалих дітей у м. Сватове(кошти зібрано для ДНЗ «Журавка»).

У Білокуракинській ЗОШ  І-ІІІ ст. №1 організована виставка дитячих робіт та   інформаційної літератури під назвою «Живи Україно, живи для краси!», старшокласників залучено до виховного заходу «Переведи себе через Майдан», що відбувся  у музейній кімнаті.

Відділом освіти розпочато огляд шкільних музеїв на предмет створення нових експозицій, присвячених героїчним вчинкам наших сучасників, розширення вже створених інформаційних стендів, альбомів, писемних джерел, активного залучення дітей до пошукової роботи.

Учні четвертих класів у навчальних закладах району взяли участь в акції «Напиши листа солдату» та власними руками змайстрували поробки, щоб передати їх на передову АТО для українських захисників.