Луганщина зустріла 250 юних мандрівників рідною країноюЗ 11 по 16 січня 2017 року в рамках проекту «Схід – Захід РАЗОМ», з метою ознайомлення дітей зі Сходу України з культурними традиціями, традиціями святкування Різдва на Західній Україні, налагодження дружніх стосунків проведено акцію «Потяг дружби».

Співорганізаторами акції були Луганська обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки та благодійні фонди Андрія Лопушанського та «Стрічка Надії».

До «Потягу дружби» були залучені делегації Луганщини (250 осіб) та Донеччини (250 особи).

Учасниками акції стали 250 школярів пільгових категорій міста Сєвєродонецьк, Попаснянського, Новоайдарського, Станично-Луганського районів Луганської області та супроводжуючі особи з числа педагогічних та медичних працівників, спеціалістів Департаменту масових комунікацій, інспекторів Управління превентивної діяльності головного управління національної поліції Луганської області.

«Потяг дружби» перетнув всю Україну зі Сходу на Захід, він рухався за визначеним та узгодженим з ПАТ «Укрзалізниця» маршрутом. Основними зупинками були м.Київ, м.Львів, м.Хирів та м.Трускавець.

Керівництвом Благодійного фонду «Стрічка Надії» 12 січня 2017 року було організовано урочисту зустріч дітей на Центральному вокзалі м.Києва, 11 годин автобусного обслуговування, комплексні обід та вечеря, супровід протягом дня кваліфікованими екскурсоводами та волонтерами фонду.

Цього дня діти мали змогу відвідати  «Музей іграшки», музей «Київська фортеця», подивитися виставу найбільшого в Україні цирку «КОБЗОВ», під час оглядової екскурсії «Вечірній Київ» побачити Головну ялинку міста.

13 січня 2017 року величний Львів гостинно приймав «Поїзд дружби». Культурно-мистецька програма для дітей Луганщини та Донеччини передбачала відвідування Львівського історичного музею, Національного музею у Львові ім. А.Шептицького, Львівського музею історії та релігії, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г.Возницького, музею етнографії та художнього промислу НАНУ, Державного природознавчого музею НАН України.

Після обіду учасники акції насолодилися концертом у Львівській обласній філармонії. Далі прогулялися містом, ознайомилися з його визначними пам’ятками, завітали на Новорічну ялинку Львова.

14 січня 2017 року чарівний старовинний Хирів прийняв гостей зі сходу. Саме тут учасники акції вибудували найбільший Герб України на снігу. Відпочинок у Хирівському Конвікті, коляда та святкові дійства у народних традиціях Прикарпатського краю занурили всіх учасників акції в казкову атмосферу Різдвяних свят. До свята долучилися польські партнери, що привезли із собою духовий оркестр із гміни Ясло.

Андрій Ярославович Лопушáнський, голова Благодійного фонду, що активно підтримав акцію національного масштабу «Схід – Захід РАЗОМ», запросив представників Луганської та Донецької областей взяти участь у прес-конференції, поділитися своїми думками, враженнями й новими ідеями.

Цього ж дня «Потяг дружби» рушив до курортного міста Трускавець. Діти відвідали СПА-центр санаторно-курортного комплексу «Женева» та єдиний у Західній Україні розважально-оздоровчий комплекс з дельфінами «Оскар». Шестеро чорноморських дельфінів і два морських котики подарували малечі незабутні враження та емоції. Діти довго під час дороги додому обговорювали побачене й почуте, висловлювали своє захоплення та наміри й надалі подорожувати Україною, пізнавати її культуру, історію, традиції.

Унікальна за своїми масштабами акція «Потяг дружби» стала реальністю завдяки багатьом небайдужим, активним людям. Усі учасники акції висловлювали їм свою вдячність, повагу, побажання миру та злагоди, здоров’я та подальших успіхів у всіх добрих справах.