28 вересня у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілляУ своєму відеовітанні Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що держава на шляху реформування Нової української школи, але основний фундамент становлення особистості закладається в дошкільному віці і яким він буде – залежить від створених умов, підвищення соціального статусу дошкільних педагогічних працівників, підвищення фахової майстерності педагогів у використанні сучасних освітніх технологій задля збереження природовідповідності дитинства.

Перший заступник міністра Володимир Ковтунець привітав усіх працівників дошкільної освіти з професійним святом і нагородив почесними грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України кращих працівників дошкілля країни.

Відзнаками Міністерства освіти і науки України нагороджено:

Варено О.В., завідувача Комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу № 30 «Ладусі» Сєвєродонецької міської ради;

Кожину Г.С., директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 3 «Журавка» Сватівської міської ради.

Переможцем Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних навчальних закладах у номінації «Сільські заклади дошкільної освіти» (ІІІ місце) визнано – заклад дошкільної освіти «Дзвіночок» смт. Новопсков.

За перемогу в конкурсі вихователів «Майстер-клас в системі освітньої роботи з дошкільниками» грамотою та грошовою винагородою від видавництва МЦФЕР відзначено Новосьолову О.С., вихователя Комунального закладу «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №3 «Дюймовочка».

Представники делегацій мали змогу відвідати різноманітні секції, майстер-класи з питань дошкільної освіти, які проводили науковці, провідні спеціалісти галузі довкілля, а також ознайомитися з новинками навчально-методичних посібників та засобів навчання дітей дошкільного віку.

Цього ж дня урочистостям передувала нарада з актуальних питань організації роботи в галузі дошкільної освіти, учасниками якої були головні спеціалісти департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Йшлося про необхідність вжиття заходів у зв’язку зі складною епідемічною ситуацією щодо інфекційних хвороб в окремих регіонах, про виконання Плану дій на 2017 – 2019 роки з поетапного створення додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 871-р., про внесення змін до Закону України „Про дошкільну освіту”, про організаційні моменти, пов’язані із атестацією педагогічних працівників закладів дошкільної освіти, призначенням та звільненням керівників, оформленням установчих документів тощо.

Дошкільна освіта є обов’язковою первинною складовою частиною системи безперервної освіти в Україні. Держава при цьому визнає пріоритетність дошкільної освіти та забезпечує умови для її здобуття.