90 дітей з Луганської області повернулися з відпочинку в Івано-Франківській області20 червня на залізничному вокзалі міста Лисичанська заступник голови Луганської облдержадміністрації Ольга Лішик та директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк зустрічали групу дітей та їх супроводжувальних, що перебували на відпочинку на Івано-Франківщині.

Два тижні тому Злучений Український Американський Допомоговий Комітет в Україні запросив понад 90 дітей з Троїцького, Біловодського, Білокуракинського, Кремінського, Новопсковського, Старобільського, Марківського районів, Чмирівської ОТГ та міста Сєвєродонецька на відпочинок до Івано-Франківщини. Це діти з вимушено переселених сімей, учасників АТО, переможці обласних та Всеукраїнських етапів предметних учнівських олімпіад і творчих конкурсів. Також до них приєдналися троє дітей з окупованого міста Луганська. Вони стали першими, хто відгукнувся на особисте запрошення  голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, щодо участі у проекті «Луганщина у нас одна».

5 червня під час перебування у Києві діти мали нагоду відвідати військову частину Національної Гвардії України № 3066 (керівник Леонович Роман Дмитрович), взяти участь у покладанні квітів до Меморіалу пам’яті загиблим в АТО воїнам Північного управління, відвідати концерт ансамблю пісні і танцю НГУ та побачити неймовірний виступ Оркестру Головного Управління НГУ.  Надзвичайно урочистий прийом глибоко вразив дітей Луганщини.

6 червня дітей та їх супроводжувальних гостинно прийняв лікувально-оздоровчий комплекс «Прикарпатські зорі» у селищі Слобода Коломийського району Івано-Франківської області (керівник Прокопів Марія Олексіївна). Під час відпочинку для дітей  була організована пізнавальна екскурсія до музею «Писанка», що є візитівкою Коломиї і приваблює відвідувачів з усіх країн. Незабутніми враженнями від краси унікальної природи Прикарпаття дитячі серця сповнилися в одноденному туристичному поході у гори. Активні й уважні  супроводжувальні організовували різноманітні виховні й розважальні заходи, піклувалися про здоров’я та дозвілля дітлахів.

По приїзді діти наввипередки ділилися своїми враженнями та емоціями й одностайно висловили думку, що усіх їх поєднала справжня дружба.

 «Найголовніше, що діти знайшли спільну мову, потоваришували з товаришами із Західної України, – зазначила  заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик, – та завдяки голові облдержадміністрації Юрію Гарбузу побачили, що Україна – велика, а Луганщина у нас одна».