22-23 травня ц.р. у м. Київ пройшов V Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ!
Тема фестивалю 2021 року – «Музика і архітектура».
Подія об’єднала професійних архітекторів, урбаністів та дітей, які мріють змінити світ за допомогою архітектури і музичного мистецтва.
Понад 1000 відвідувачів зустріли: головний майстер-клас фестивалю «Велика архітектурна майстерня», архітектурні квест-екскурсії з відвіданням Музею науки, майстер-класи Малої академії наук – Brainy English, Лабораторія експериментальних досліджень “Ex Lab”, Лабораторія з розвитку критичного мислення, Футурум, IT- School, а також Liko School, Yakaboo.ua.
До участі у фестивалі долучились вихованці секції «Науково-технічна творчість та винахідництво» Головко Кирило Геннадійович, учень комунального закладу «Лисичанська спеціалізована школа I-III ступенів №27 Лисичанської міської ради Луганської області», Гончарова Аліна Віталіївна та Глаголєва Софія Ігорівна, учениці комунального навчально-виховного комплексу «Рубіжанський ліцей» Рубіжанської міської ради Луганської області. Науковий керівник Гончаров Віталій Вікторович, керівник секції «Науково-технічна творчість та винахідництво» комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді», доцент кафедри медичної та біологічної фізики, медичної інформатики та біостатистики державного закладу «Луганський державний медичний університет», кандидат хімічних наук.
Як відбувався фестиваль?
У фестивалі брали участь усі охочі команди віком від 7 до 14 років, незалежно від рівня підготовки, і навіть ті діти, які раніше зовсім не вивчали архітектуру. У віці від 7 років діти вже володіють необхідними техніками моделювання. Кожна команда, разом з архітектором і студентами архітектурного чи мистецького закладів вищої освіти працювали впродовж 3‑х годин над створенням макету на тему фестивалю.
Діти освоїли нові навички (new skills):
- робота в команді;
- просторове мислення;
- критичне мислення;
- креативна робота.
Познайомились з представниками нової професійної сфери, більш занурились в питання екології і сучасного світогляду. Разом з архітекторами діти відкрили для себе нові захоплення і почали більше цікавитися пізнанням навколишнього світу.
Всі макети дітей після закінчення фестивалю можна було побачити в експозиційному просторі фестивалю.