Конкурентоспроможна особистість – вимога часу



122 жовтня 2015 року на базі багатопрофільного ліцею м. Сєвєродонецька відбувся обласний науково-практичний семінар на тему «Формування інноваційної конкурентоспроможної особистості із сучасним науковим мисленням – вимога часу».

Учасниками семінару стали представники відділів освіти, методичних кабінетів, педагогічні організатори наукових товариств учнів та філій Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді з м. Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінського та Попаснянського районів.

Плідна робота семінару розпочалась вітальним словом заступника начальника відділу освіти м. Сєвєродонецька Луганської області Бублей Оксани Миколаївни.

З підсумками обласного та всеукраїнського етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів у 2015 р. і особливостями проведення ХХІІ обласного конкурс-захисту науково-дослідницьких учнівських робіт 2016 р. ознайомила директор комунального закладу «Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді» Олена Юріївна Бардаш. Заступник директора з методичної роботи Вікторія Вікторівна Руда проаналізувала наслідки рецензування учнівських робіт та основні помилки учасників конкурсу-захисту під час іспитів з базових дисциплін.

Методист Сєвєродонецького методичного центру Олександр Максимович Жук звітував про роботу Сєвєродонецької міської філії МАН за останні 20 років.

Директор ліцею Олена Анатоліївна Скурідіна та заступник директора Світлана Леонідівна Карпенко наочно представили систему роботи в ліцеї з формування інтелектуального потенціалу ліцеїстів. Керівництво ліцею повідомили, про те що вже шостий рік поспіль багатопрофільний ліцей посідає І місце в рейтингу інноваційних загальноосвітніх навчальних закладів міста за підсумками навчально-виховної та методичної роботи. Дипломом лауреата конкурсу І ступеня у номінації «Інновації в діяльності закладів освіти з підтримки молодих науковців, талановитих студентів, учнів» відзначено роботу Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею в рамках VII Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті – 2015», який проходив в Києві  22 жовтня.

3 4

Практична частина семінару пройшла у вигляді фрагментів позакласних заходів та уроків, представлених учителями багатопрофільного ліцею. Учасникам були представлені психологічний тренінг «Формула успіху» з учасниками міських олімпіад (Яворська М.А.), міні-конференція суспільно-гуманітарного напряму «Пам’ятаємо – значить не допустимо!!!» (Карпенко С.Л.), «Математичні читання» з техніко-математичного напряму (Чмирьова Г.І.) та фрагменти уроків з української літератури (Марисняк Т.М.), всесвітньої історії (Міхнєвська Н.В.), географії (Кобзистий Г.Г.), алгебри (Литвиненко Л.Г.) та фізики (Прогуленко О.М.).

За підсумками учасники семінару обговорювали питання, пов’язані із психологічним супроводом обдарованої молоді, науково-дослідницької діяльності, як в умовах ліцею, так й в умовах позашкільного закладу.

Завершенням семінару стало отримання науково-методичної літератури від Національного центру «Мала академія наук», який надав Луганській обласні понад 1000 примірників. Кожна філія та наукове товариство Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді повезли до дому великі пакунки профільної літератури.

Учасники семінару отримали теоретичний та практичний досвід з ефективної реалізації державної політики щодо роботи з обдарованими дітьми.