Відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»20 листопада 2019 року на Луганщині вперше відбувся відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine». Офіційними організаторами конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» є Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Федерація роботодавців України, Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області за фінансової підтримки Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

Конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» сприяє зростанню престижності робітничих професій, розвитку професійної освіти шляхом впровадження кращих практик і професійних стандартів. В ньому беруть участь молоді кваліфіковані робітники, здобувачі освіти – учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти коледжів і університетів віком від 18 до 22 років.

Урочисте відкриття І відбіркового етапу на Луганщині відбулося о 9:00 у приміщенні Вищого професійного училища № 92 м. Сєвєродонецька. Локації, де проходили змагання, знаходилися у м.м. Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному.

Серед гостей урочистого заходу були представники влади, бізнесу, освітніх закладів, профспілок.

Під час відкриття регіонального відбору відбувалась онлайн трансляція з м. Рубіжного (компетенція «Технології моди») та м. Лисичанська (компетенція «Електромонтажні роботи»). По закінченні церемонії урочистого відкриття І етапу конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» учасники перемістилися до місць проведення компетенцій у м. Сєвєродонецьку.

У конкурсі взяли участь 40 учасників, які представляли 7 закладів освіти області.

Змагання WorldSkills проводяться у формі конкурсу професійної майстерності, де учасник повинен продемонструвати всі свої навички за певний проміжок часу, виконавши ряд практичних завдань. Виконання завдання оцінюють експерти – відомі професіонали, фахівці з числа роботодавців та підприємств різної форми власності.

Із переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» буде сформовано команду Луганської області для участі у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», який відбудеться у квітні-травні 2020 року в м. Київ.