Керівництво освітою області обговорило актуальні питання організованого закінчення 2017-2018 навчального року11 квітня 2018 року в Департаменті освіти і науки Луганської облдержадміністрації відбулася нарада керівників відділів (управлінь) освіти «Актуальні питання організованого закінчення 2017 2018 навчального року».

У нараді взяли участь директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк, заступник директора Департаменту – начальник управління освіти і науки Тетяна Ткачова, керівники відділів (управлінь) освіти міських, сільських, селищних рад і райдержадміністрацій.

Учасники наради розглянули нагальні питання організованого завершення 2017-2018 навчального року та особливості проведення державних підсумкових атестацій у закладах загальної середньої освіти області.

Під пильною увагою керівників освітою в містах, районах та об’єднаних територіальних громадах області знаходиться питання підготовки до проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Зокрема було наголошено на необхідності забезпечення безпечного організованого підвезення учнів закладів загальної середньої освіти до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання, створення оптимального режиму роботи закладів освіти, на базі яких працюватимуть пункти проведення ЗНО.

Директор Департаменту освіти і науки Ю. Стецюк  також підкреслив важливість своєчасного забезпечення пунктів тестування в містах Сєвєродонецьку та Старобільську, де буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, необхідною кількістю пристроїв для програвання компакт-дисків для виконання учасниками ЗНО завдань з аудіювання.

Керівник Департаменту звернув увагу учасників наради на необхідність забезпечення найбільшого сприяння проходженню ДПА, ЗНО та отриманню документів про освіту державного зразка учнями з непідконтрольних територій, які здобувають базову та повну загальну середню освіту за дистанційною та екстернатною формами навчання.

Також Юрій Стецюк наголосив на важливості участі учнів закладів освіти області у міжнародному дослідженні PISA-2018, зазначивши, що участь в дослідженні PISA має кілька важливих аспектів,  зокрема,  отримання об’єктивної інформації про готовність молодих громадян до повноцінного життя в сучасному суспільстві відповідно до міжнародних стандартів; розуміння чинників, які впливають на ефективність освіти в країні; можливість приймати рішення та формувати національну та регіональну освітню політику на основі реальних даних про стан вітчизняної системи освіти. Крім того, завдання PISA та методологія оцінювання їхнього виконання слугуватимуть практичним орієнтиром для освітян у становленні компетентнісної парадигми освіти в Україні.

Напередодні літніх канікул важливим є питання організації літньої оздоровчої кампанії. Перед керівниками відділів (управлінь) освітою поставлено завдання забезпечити з 1 червня 2018 року відкриття в області таборів з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої та позашкільної освіти, а також сприяння збільшення кількості мовних таборів.

На нараді було проглянуть питання створення у містах, районах і об’єднаних територіальних громадах області інклюзивно-ресурсних центрів  (ІРЦ) з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та  загальної середньої освіти. Такі центри повинні бути створені до 1 вересня 2018 року.

Заступник директора Департаменту – начальник управління освіти і науки Тетяна Ткачова презентувала учасникам наради Положення про конкурс з визначення проектів освітнього обміну між Луганською та Львівською областями, на реалізацію яких виділяються кошти з обласного бюджету та закликала долучити до участі в освітніх обмінах найкращі заклади освіти та всю педагогічну спільноту закладів загальної середньої освіти області.

  Більше фото на сторінці у фейсбуці: https://www.facebook.com/osvitaloda