НАЦФОНД ДОСЛІДЖЕНЬ ОТРИМАВ МОЖЛИВІСТЬ ПРОФІНАНСУВАТИ ПРОЄКТИ ПОПЕРЕДНІХ РОКІВ – РІШЕННЯ УРЯДУСьогодні, 18 листопада 2020 року, Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 528 і від 4 грудня 2019 р. № 1007». Мета – створення можливості для фінансування Національним фондом досліджень України (НФДУ) проєктів, обраних переможцями спільних конкурсів, що проводилися Державним фондом фундаментальних досліджень (ДФФД) разом з іноземними науковими товариствами.

У 2017-2018 роках ДФФД разом з іноземними науковими товариствами було проведено конкурси спільних наукових проєктів та обрано переможців. Умовами конкурсів передбачалося, що фінансування української частини проєктів розпочнеться у 2018-2019 роках. Однак унаслідок реорганізації ДФФД, яка розпочалася на початку 2019 року, договори про виконання науково-дослідних робіт із переможцями спільних конкурсів не були укладені та кошти переможцям не були перераховані.

«Тепер українські вчені, які разом з іноземними колегами беруть участь у спільних наукових проєктах із проведення фундаментальних досліджень, незважаючи на реорганізацію Державного фонду фундаментальних досліджень, мають можливість отримати фінансування для виконання проєктів, які раніше були визнані переможцями конкурсів, оголошених фондом», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Після підтвердження актуальності виконання наукових проєктів рішенням тимчасової комісії, утвореної Національним фондом досліджень України, переможцям, визначеним Радою ДФФД, буде надана грантова підтримка за рахунок вільного залишку коштів бюджету НФДУ.

Нагадуємо, 19 листопада 2020 року МОН за підтримки Європейської комісії та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції проведуть спільний інформаційний день «Роль досліджень  та інновацій у  Європейському зеленому курсі. Можливості для українських дослідників» у режимі відеоконференції.