3 грудня 2020 року МОН спільно з проєктом DECIDE, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію «Освіта у нових громадах від А до Я»



У Луганській області триває реалізація Швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Він спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою в громадах.

Головна мета проєкту – допомогти громадянам об’єднаних територіальних громад долучитися до демократичного врядування та отримати рівний доступ до якісної освіти.

У Луганській області DECIDE впроваджується за підтримки Швейцарії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад та територій України. Головними стратегічними партнерами в регіоні є Луганська обласна державна адміністрація та Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, які співпрацюють з ГО DOCCU та Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) у реалізації проекту в області.

DECIDE спрямований на посилення потенціалу ОТГ у розробці та практичній реалізації децентралізованих моделей управління освітою, включаючи стратегії розвитку освіти та плани їх впровадження; підвищенню професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування ОТГ в цілому та працівників структурних підрозділів, які відповідають за освіту в ОТГ; удосконаленню методів та інструментів розвитку громадянського суспільства та залучення громадян до управління освітою.

DECIDE реалізується для розвитку демократичного, прозорого та підзвітного управління школами у місцевих громадах, посилення їх ролі у громадському житті, залучення всіх громадян до прийняття рішень в ОТГ. Окрім того, Проєкт сприятиме започаткуванню механізмів політичного діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою та дієвого навчання й управлінню знаннями.

DECIDE реалізовується у 16 громадах Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Одеської областей. Його перша фаза триватиме з лютого 2020 по січень 2025 року.

Також опубліковано порадник bit.ly/3lEhxvz із шаблонами типових документів стосовно того, як створити орган управління освітою у громаді.

«Вже зараз у новостворених громадах відбувається процес створення органу управління освітою, а найближчим часом необхідно планувати бюджети, стратегію розвитку освіти. Кампанія “Освіта у нових громадах від А до Я” допоможе управлінцям зробити це легко і швидко», – зазначила Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки.

Докладніше: bit.ly/2IasZBj

Більше інформації про проєкт DECIDE – за посиланням https://decide.in.ua/decide-deczentralizacziya-dlya-rozvytku-demokratychnoyi-osvity/

Також про актуальні питання розвитку системи управління освітою від освітніх експертів та управлінців-практиків читайте на онлайн-ресурсі Освіта.Коментують експерти, який створено  в рамках DECIDЕ – https://decide.in.ua/osvita_comentari_ekspertiv/

А для тих, хто опікується освітою в громадах та хоче знайти практичні поради, обмінятися досвідом з колегами, пройти тренінги від кращих українських та швейцарських експертів, отримати реальну консультативну допомогу щодо широкого кола питань управління освітою – сучасна і динамічна професійна спільнота “Освіта в громаді” https://www.facebook.com/groups/929083024242364

Докладніше: https://www.facebook.com/decideUA/videos/2757747931147168/UzpfSTEwMDAyMTc0NjQ1MTY0MDo4NTExNzE0Mzg5NTEwNjM/

СТВОРЮЄМО ОРГАН УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ В ГРОМАДІ