Заклади професійної (професійно-технічної) освіти Луганщини вивчають можливості державно-приватного партнерства16 грудня 2020 року у Сватівському районному молодіжному центрі з ініціативи ГО «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» та за сприяння Департаменту освіти і науки облдержадміністрації було проведено круглий стіл «Створення аграрно-державно-приватного партнерства в Луганській області».

У заході взяли участь директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Юрій Стецюк, голова Сватівської райдержадміністрації Валерій Честних, голова ГО «Агенція регіонального розвитку Східного Донбасу» Лариса Бичкова, директорка Українського аграрного ліцею (м. Умань) Олена Ярошинська (модераторка круглого столу), представники аграрних підприємств, професійних ліцеїв області та закладів загальної середньої освіти Сватівського району.

Круглий стіл, запроваджений у рамках реалізації грантового проєкту Програми ООН із відновлення та розбудови миру на територіях Луганської та Донецької областей, мав на меті об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін у розвитку аграрного сектору Луганщини та залучити роботодавців-аграріїв до повноцінної участі у здійсненні освітньої підготовки кваліфікованих працівників закладами професійної (професійно-технічної) освіти.

Відкриваючи захід, Юрій Стецюк наголосив на тому, що аграрний сектор економіки сьогодні є одним з найбільш пріоритетних напрямків в області, тому постійно зростає увага до аграрних ліцеїв, які готують кваліфікованих робітників для сільського господарства. Зараз у 6-ти таких закладах професійну освіту здобувають близько 800 осіб. Попри складну геополітичну ситуацію в області, аграрні ліцеї сьогодні відкриті до модернізації, зацікавлені та готові до співпраці з міжнародними організаціями-партнерами і мають певний позитивний досвід з реалізації спільних проєктів.

Валерій Честних зазначив, що першорядним завданням для освітян, представників агропромислових господарств та місцевої влади є створення сприятливих умов для здобуття якісної професійної освіти та подальшого працевлаштування нашої молоді на підприємствах Луганщини.

Лариса Бичкова висловила побажання, щоб така зустріч стала гарним стартом ефективної взаємодії влади та бізнесу і поштовхом для закладів освіти із запровадження міжнародного співробітництва, а Олена Ярошинська поділилася з учасниками напрацюваннями Українського аграрного ліцею з реалізації державно-приватного партнерства.

Захід пройшов у атмосфері творчої синергії та виявився надзвичайно цікавим та інформаційно насиченим для всіх його учасників.