LEGO Play Box1-2 липня 2020 року відділи (управління) освіти міських рад, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та заклади освіти обласної комунальної власності Луганської області отримували ігрові набори LEGO Play Box для першокласників Нової української школи.

Конструктори від  LEGO – не просто цікава іграшка, це одна з відомих і поширених на сьогодні педагогічних систем, що використовує  моделі реального світу і предметно-ігрове середовище. З 2018 року тренерами The LEGO Foundation системно проводяться тренінги з упровадження ігрових та діяльнісних методів навчання  для вчителів початкової школи. Основний принцип – «Навчання через дію», що дозволяє учням з’єднати абстрактну теорію з реальним світом.

За допомогою ігрових конструкторів вчителі наочно і доступно пояснять дітям навчальний матеріал, розвиватимуть навички критичного мислення, мовлення, пам’ять, увагу, вміння працювати в групі.

На сайті МОН розміщено 2 методичні посібники, в яких детально пояснюються методики ігрового та діяльнісного навчання дітей. Вони можуть бути цікавими не лише для вчителів, а й для батьків дітей початкової школи.