XVI Міжнародна молодіжна релігієзнавча школа «Протестантизм: від Реформації до сьогодні»



У місті Київ з 25 червня до 8 липня Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Ресурсно-дослідницьким центром євроазіатської акредитаційної комісії, Молодіжною громадською організацією «Молодіжна асоціація релігієзнавців», Центром дослідження релігії національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова була проведена Всеукраїнська літня школа «Протестантизм: від Реформації до сьогодні» на базі оздоровчого табору «Лідер» (м. Київ, Пуща-Водиця). Школа об’єднала 13 учасників з 9 областей України. Луганську область представили двоє учасників-членів МАН: Керносенко Ольга та Ворон Олександра (м. Лисичанськ).

Кожного дня було представлено три лекції, що детально знайомили учасників з різними протестантськими конфесіями, діяльністю Реформації в історичному та богословському розрізі. Викладачі провідних університетів –  Мокієнко М. М., Соловий Р. П., Хромець В. Л, Санніков С. В. – подали розгорнений теоретичний курс лекцій, у яких розповіли про один із найпоширеніших напрямів у християнстві, що відокремився від католицтва в період Реформації у 16 столітті (лютеранство, кальвінізм тощо) та внаслідок подальшого внутрішнього поділу утворив такі течії як адвентизм, баптизм, методизм, євангелізм, п’ятидесятництво, течію харизматів тощо. У 2010 році загальна кількість протестантів в Україні складала понад мільйон віруючих, що становить 2,4% від населення України.

Окрім теоретичного курсу, молодим науковцям було запропоновано ряд екскурсій до храмів різного протестантського спрямування. Протягом двох тижнів діти відвідали церкви п’ятидесятників («Скінія» та «Церква спасіння»), баптистів («Дім Євангегіє»), адвентистів сьомого дня та побували на службі у лютеран, яка велася німецькою мовою.

До культурної програми було включено також відвідання концерту духовної класичної музики у міст Києві, який вразив своєю емоційною наповненістю, духовним багатством кольорів, що виникали в душі.

Учасники  Міжнародної школи відкрили для себе нові горизонти, змогли порівняти релігійні думки та спрямування Християнства, помилуватися архітектурними красотами Києва, провести чимало дискусій релігійної тематики. Уміння працювати в команді, з повагою ставитися до думки оточуючих, користуватися правилами дискусійної роботи – усе це стане в нагоді під час подальшої науково-дослідницької роботи.