17 січня 2018 року в Департаменті освіти і науки було проведено робочу нараду з директорами закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, у якій взяли участь заступник голови облдержадміністрації Лішик Ольга Петрівна, директор Департаменту Стецюк Юрій Вікторович, заступник директора – начальник управління освіти та науки Ткачова Тетяна Миколаївна, відповідальна особа за проведення зовнішнього незалежного оцінювання у Луганській області Коршунова Любов Іванівна.
На порядок денний наради були винесені важливі й актуальні питання розвитку й реформування закладів у зв’язку з імплементацією Закону України «Про освіту», шляхи вирішення поточних проблем з організації фінансового забезпечення діяльності закладів та вчасного оприлюднення інформації відповідно до статті 30 вищезазначеного Закону.
У вітальному слові Лішик О.П. наголосила на важливості для області збереження закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, як ланки, що готує фахівців для різних галузей промисловості та господарства. Відбувся обмін думками щодо подальшого функціонування закладів освіти, які є структурними підрозділами закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів, надані відповідні доручення щодо підготовки листів до уповноважених органів влади.![](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6424-e1516362088120.jpg)
![](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6376-e1516361948786.jpg)
![](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6381-e1516362030746.jpg)
![](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6390-e1516362046192.jpg)
![](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6423-e1516362076839.jpg)
![](http://oblosvita-lg.gov.ua/wp-content/uploads/2018/01/IMG_6408-e1516362064401.jpg)
Ткачова Т.М. презентувала зміни й новації в сфері освіти, які впроваджуватимуться відповідно до прийнятого у 2017 році базового Закону, що на разі проходить імплементацію. Особливу увагу вона звернула на те, що Закон гарантує закладам не лише право на педагогічну свободу й фінансову автономію, але й посилює відповідальність їх керівників перед засновниками та структурами, які здійснюватимуть інституційний та громадсько-наглядовий контроль.
Коршунова Л.І. ознайомила присутніх з особливостями проведення процедури зовнішнього незалежного оцінювання, учасниками якого вперше в 2018 році стануть студенти закладів вищої освіти І-ІІ ступенів акредитації.
Наприкінці змістовної зустрічі Стецюк Ю.В. подякував присутнім за роботу.